Wybierz kable ekranowane

kable ekranowane

W czasie pracy z urządzeniami mogą wystąpić liczne zakłócenia w ich układach elektronicznych. Mogą je powodować obce pola elektryczne albo magnetyczne. Można zminimalizować te zjawisko, decydując się na odpowiednio wykonany kabel. Obecnie na rynku możemy znaleźć skrętki nieekranowane (U/UTP) i ekranowane (F/UTP i U/FTP). Kable ekranowane mogą nam pomóc rozwiązać ten problem. Przypatrzmy się im bliżej.

Kable solarne, przewody do instalacji fotowoltaicznych – co warto o nich wiedzieć?

kable solarne

Panele fotowoltaiczne są coraz częściej montowane nie tylko na dach dużych firm, ale też prywatnych domów mieszkalnych. Decydują się na nie osoby, które chcą się uniezależnić od dużych zakładów energetycznych oraz chcące oszczędzić na wydatkach związanych z poborem energii. W instalacji fotowoltaicznej bardzo istotny jest wybór odpowiednich kabli. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Kable solarne – co to takiego i jak wybrać odpowiednie?

przewody solarne

Kable solarne to jeden z najbardziej niedocenianych elementów niezbędnych do montażu instalacji fotowoltaicznej, na którym wiele osób próbuje zaoszczędzić. Jest to poważny błąd, ponieważ przewody fotowoltaiczne są równie ważne, jak same panele solarne. Jaka więc jest ich funkcja? Najprościej mówiąc, to właśnie kable transportują pozyskiwaną energię słoneczną z paneli do baterii.