Elektrokabel- przewody elektryczne samochodowe

przewody elektryczne samochodowe

Wchodząc w temat przewodów samochodowych, zdecydowanie odnieść można wrażenie, że każdy kto choć trochę interesuje się motoryzacją powinien mieć podstawową wiedzę z zakresu elektryki, nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo własne, ale także z uwagi an bezpieczeństwo samego sprzętu czy też świadomość funkcjonowania obwodów.

Rodzaje kabli wykorzystywanych w sieci LAN

Skrętka nieekranowana UTP Skrót UTP pochodzi od anglojęzycznej nazwy skrętki unshielded twistes pair, która zbudowana jest z pary przewodów skręconych ze sobą w sposób symetryczny (równoległy). Przewody skręcane są ze sobą w celu ochrony transmisji danych przed interferencją otoczenia (zakłóceniami transmisji danych oraz rozpraszaniu przesyłanego strumienia). Z uwagi na charakter i funkcje kabel najczęściej wykorzystywany … Więcej

Obwód iskrobezpieczny – charakterystyka

inskrobezpieczny

W dużej części współczesnych obiektów o charakterze przemysłowym bądź produkcyjnym występują sfery, które określane są jako szczególnie narażone na powstanie niebezpiecznych wybuchów. Jest tak, ponieważ znaczna ilość materiałów wykorzystywanych podczas wykonywania prac produkcyjnych bądź naprawczych ma charakter łatwopalny.

Przewód instalacyjny- jak wybrać?

przewód instalacyjny

Wiedziałeś, że różne instalacje wymagają różnego okablowania? Chodzi przede wszystkim o ich przekrój, który w dużej mierze zależy od charaktery przyłączanych urządzeń. Inny przekrój przewody zostanie wykorzystany w obwodach oświetleniowych, gniazdkach dla konkretnych urządzeń oraz gniazdkach przeznaczonych do ogólnego użytku.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

fabyrka, osprzęt elektryczny

Swego czasu miałem okazję pracować w warsztacie samochodowym. Była to poniekąd rodzinna firma, w której zatrudniono mnie na pół etatu. Z racji, że szefem była głowa rodu, a zatrudnionymi były jego dzieci, nie zwracano większej uwagi na bezpieczeństwo. Zasady BHP traktowano nieco po macoszemu. Oczywiście jakakolwiek kontrola BHP przechodziła bez trudu, wszak moim zdaniem czasem … Więcej