Kable niezawodne. Kontrola dostępu bez zakłóceń

Wyobraź sobie wielopiętrowy blok lub parterowy budynek, którego powierzchnia przypomina raczej halę z wieloma pomieszczeniami- biurami, gabinetami lub jednostkami zdalnymi. Odległości pomiędzy drzwiami wejściowymi a ostatnimi drzwiami gabinetu liczone są w dziesiątkach metrów lub setkach schodów. Wyobraź sobie teraz, że mieszkasz na 4 piętrze w bloku bez windy (z uwagi na normy budowlane budynki nie przekraczające 4 pięter nie wymagają, a nawet rzadko się zdarza aby konstruktor zawierał to właśnie, szybu windy, dlatego z uwagi na normy jest to najbardziej ekstremalny przypadek) i za każdym razem, jeśli organizujesz urodziny, przyjęcie czy zwykłe spotkanie dla gronach najbliższych po każdego z gości osobno musisz schodzić na dół, by jako naczelny odźwierny witać gości już na parterze.

Sytuacja być może komiczna, ale jak bardzo prawdziwa, co więcej mająca miejsce stosunkowo często, kiedy system domofonu, w jaki został wyposażony obiekt często ulega awarii. W tym przypadku zazwyczaj jest to wina źle dopasowanego systemu do wymogów jakie są przed nim stawiane. Aktualnie marka EuraTech posiada w swojej ofercie jeden z najbardziej zaawansowanych systemów przeznaczonych do monitoringu wielolokatorskiego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom marka utworzyła system o zaawansowanej technologii, który równocześnie może obsługiwać do 122 368 lokali. System został zaprojektowany w oparciu o innowacyjną technologię, która przy użyciu instalacji ethernet FTP/UTP oraz złącz typu RJ45 umożliwia transmisję sygnałów dla 239 bloków.

System przesyłu danych oraz wykorzystanie sieci komputerowo-telefonicznej minimalizuje zakłócenia sygnału sicie, dzięki czemu system rzadziej ulega awarii lub sprzężeniom. Dodatkowo, aby uczynić system bardziej stabilnym i niezawodnych firma Eura wykorzystuje protokół TCP/IP (model warstwowej struktury komunikacji, gwarantujący niezawodny transfer danych, dużą przepustowość i krótki czas reakcji).

Wielolokatorski wideodomofon EURA Pro CAT5 jednocześnie obsługuje 122 368 lokali:

  • 512 mieszkań/ 1 blok
  • 8 stacji zewnętrznych/1 blok
  • 3 monitory/ 1 mieszkanie; lokal
  • 239 bloków/sieć
  • 14 kontroli centralnych.

Zostaw komentarz