Wiesz, jak chronić swój dom?

Zapewne jesteś świadomy, jak duże znaczenie w dzisiejszych czasach ma prewencja. Stosujemy ją wszędzie, poczynając od oliwienia łańcucha w rowerze i zakładania kasku, poprzez instalację odpowiedniego oprogramowania na komputerze (antywirusy) na łykaniu zbyt dużej ilości leków kończąc.

Wszystkie tego typu działania mają nas uchronić przed wszelkiego rodzaju nieprzyjemnościami. Biegając, chcemy poprawić swoją kondycję i ogólne samopoczucie. Zdajemy sobie sprawę, że ruch jest jednym z najlepszych sposobów na wydłużenie sobie życia.

Przezorność obecna jest w wielu aspektach naszego życia.  Ale w dzisiejszych czasach to normalne. Żyjąc w mieście, gdzie tuż za ścianą mieszka obca osoba – za której czyny nie możemy być pewni – musimy przedsiębrać pewnego rodzaju środki ostrożności. Dziwi mnie tylko fakt, że podobnych zachowań nie przejawiamy w przypadku zabezpieczania własnego dobytku. Bo o ile w samochodach wykorzystujemy alarmy, w rowerach specjalne zapięcia antykradzieżowe, to w mieszkaniach nie instalujemy alarmów.

Alarm to nie wszystko?

Oczywiście możemy kupić sobie psa. Ale nie mamy pewności, że będzie on zachowywał się jak należy. Może w tej konkretnej chwili schować się pod łóżkiem i czekać. Ale to nie o alternatywne sposoby tu chodzi, a o poszczególne moduły systemu alarmowego.

Ważne są przede wszystkim łącza, jakie wykorzystacie do podłączenia sprzętu. Przewód alarmowy nie powinien być pociągnięty w widocznym miejscu. Często jest tak, że samo urządzenie znajduje się na widoku, dlatego istotne jest, aby schować kabel alarmowy.

Rozsądne będzie ponadto wykorzystanie atrapy kamery. Ją natomiast musimy powiesić w widocznym miejscu. Ważne, by potencjalny złodziej myślał, że nawet uszkadzając ową atrapę, nie ma innych zabezpieczeń. Dzięki temu nie będzie się spieszyć, a alarm zrobi swoje.

Zostaw komentarz